Velkommen til Vårmønstring 2023!

Vi håper du kan komme på Vårmønstringen på Øvrevoll Galoppbane i Bærum, søndag 14. mai!
Denne gangen blir det for 46. gang. Tradisjonen tro kommer sportsvogneiere selv med sine biler og stiller ut, og hver bil er nærmest en utstilling i seg selv. Det hele er et utrolig mangfold og en reise i hele sportsvognens historie. Det kommer biler av alle slags merker, typer og modeller, samlet under mottoet ”Vi leker fortsatt med biler”. Og en rekke firmaer kommer med stands og utstillinger innenfor det samme temaet. Og det blir rikelig med serveringsmuligheter. For å spare tid ved innsjekk kan du printe ut fakta-arket om din egen bil, og fylle det ut på forhånd her.
 

Det blir kåring av:
• Årets sportsvogn
• Årets coupé
• Årets cabriolet
• Årets veteranbil
• Årets youngtimer
• Årets nyere bil

Ett av høydepunktene i år blir loddtrekningen av klubbens Mazda MX5. Det er en 2008-modell som har gått ca. 84.000 km. Loddsalget er begrenset til 2.000 lodd, og prisen pr. lodd er kr 100. Vinneren får også ett års gratis klubbmedlemskap. Vi har reservert et visst antall lodd for salg på selve Dagen…
Du må ikke være medlem av NSK for å stille ut bilen sin på Vårmønstringen, men bilen må være i kategorien sportsvogn, definert ut fra klubbens uskrevne og skjønnsmessige kriterier.

Tid
Utstillingen varer fra kl. 11.00 –15.00.
Sportsvogner slipper inn fra kl. 09.00.
Ønsker en klubb eller gruppe å stå samlet, må man ankomme samlet på et tidlig tidspunkt. Ellers stilles bilene ut i vilkårlig rekkefølge.

Priser
• Utstillingstillingsbiler (sportsvogner): Gratis
• Fører eller passasjerer i utstillingsbiler: kr 150 per person
• Publikum: kr 150 kroner per person
• Barn under 15 år: Gratis adgang

Kontakt:
Petter Huse, tlf. 913 52 917
Stein Pauli Nilsen, tlf. 920 39 421
[email protected]

 
Skroll til toppen