Klubbkveld hos Ness Tekniske Museum

14. april var dagen for årets første uteaktivitet kombinert med innendørs klubbkveld. Oppmøte var som vanlig Esso Moholt og det var 8 biler og 14 personer som hadde funnet veien dit.   

Turen gikk som normalt gammelveien til Hell og så motorvei videre til Barlivegen 2 på Verdal hvor Ness Tekniske Museum ligger. Bygningen er en gammel skole som Håkon Arndal fikk kjøpe av Verdal kommune for ca 3 år siden. Etter den tid har faren til Håkon samt tre kompiser fylt opp den store bygningsmassen med et eldorado for oss som har kommet opp i årene, men også et historisk tilbakeblikk for dagens ungdom.

Vi ble tatt i mot av faren til Håkon samt de tre kompisene, som fulgte en engasjert forsamling gjennom byggene som strekker seg over 2 etasjer i den gamle bygningen, samt et gedigent bygg over 2 etasjer med en fantastisk samling av motorrelaterte kjøretøy, samt et eget verksted hvor det var alt fra symaskiner, radioer, traktorer, båtmotorer etc. Anbefales ett besøk.

Tiden fløy fort, og de fleste fikk en flashback til sin barndom med gjensyn av modellbiler til sykler etc. Etterpå på var det «frikjøring» tilbake til Trondheim.

Styret takker til Ness Tekniske Museum, og setter stor pris på ungdommer som ikke bare er opptatt med PC.

Skroll til toppen