Banekjøring Rudskogen 2. august
16.07.2003
Tekst: Jørn G. Innset


NSK har gleden av å invitere sine medlemmer og andre til banekjøring på Rudskogen ved Rakkestad lørdag 2. august 2003.

Timeplanen for dagen er som følger:

08:30-11:30 - banekjøring kun for NSK-medlemmer
11:30-16:30 - banekjøring for alle, med egne innlagte heat for nybegynnere (rolig tempo), spesielt utvalgte biler og for lisensierte biler (kun dersom minst 5 stk. stiller)
16:30-18:00 - Sprintrace, klubbmesterskap kun for NSK-medlemmer, andre er hjertelig velkommen som publikum

Priser:

NSK-medlemmer kr. 300,- + evt. kr. 100,- hvis man skal delta i sprintracet
Medlemmer i samarbeidende klubber kr. 400,-
Andre kr. 500,-

Vi gjør oppmerksom på at alle som skal kjøre må ha hjelm (både fører og evt. passasjer) - NSK har ikke hjelmer som lånes ut, sørg for å ha med dette selv. Videre tillates ikke uregistrerte biler på banen. Forøvrig viser vi til dette skjemaet som viser alle våre forutsetninger for å kunne kjøre på våre banetreff. Det blir kun heat for lisensierte biler dersom minst 5 slike møter opp og skal kjøre.

Hvis du skal være med på banekjøringen ber vi deg vennligst fylle ut skjemaet nederst på siden.

Det er ikke bindende påmelding, det er bare slik at vi skal få en oppfatning av hvor mange som kommer.

Vi skal denne gangen også arrangere et klubbmesterskap i sprintrace, mesterskapet er naturlig nok kun åpent for NSK-medlemmer. Det vil bli kjørt i 3 klasser: 'Sportsvogn før 1966', 'Sportsvogn etter 1966' og 'Andre'.

Sprintracet går rett og slett ut på å kjøre en kort del av banen hurtigst mulig. Løypen går fra 10 meter før 'slakterisvingen' med målgang på depotlangsiden.

NB: For åpne biler kreves det bruk av armstraps. NSK vil tilby lån av slike for de som ikke har selv. Det tilkommer en ekstra avgift på kr. 100,- for engangslisens til NBF for å delta (NSK sponser deltagere med resten av avgiften som er kr. 200,-). Premiering vil skje på første innemøte etter utesesongen. Resultater vil dog bli publisert på våre websider senest mandag 4. august.

Kryss av for 'Delta i sprintrace' dersom du vil være med på moroa (og det vil du selvfølgelig)! På grunn av begrenset tid er vi nødt til å sette et tak på maks. 50 deltagere.


Epost: Telefon:
Navn: Bil:
Bil årsmodell:
Vanlig bil: (d.v.s. registrert, med skilter) Lisensiert bil: (d.v.s. registrert eller uregistrert med eller uten skilter)
NSK-medlem: Ja Nei Delta i sprintrace: Ja Nei

Alle spørsmål rettes til Henning Hansen eller Jørn G. Innset. Se forøvrig også våre diskusjonssider for mer info og for å stille spørsmål.


NB! Husk å laste ned dette skjemaet som inneholder regler og en slipp som fylles ut før man får kjøre! Fyll ut skjemaet og ta det med deg, så går registrering vesentlig lettere.