Tilbake til hovedsiden


Hva er Norsk Sportsvogn Klubb
Terminliste
Bestill regalier
Lokalavdelinger
Merkeregistre
Styret
Medlemsfordeler
Firmaavtaler
Innmelding
Kjøp/salg - markedssiden
(Multi)Mediasiden
Malinglister

Si din mening i Luftfilteret!
Arkivet (gamle artikler, bilder etc.)
Søk gjennom alle websider


Er det spørsmål til disse sidene så ta kontakt med Jørn Innset
© NSK/Internet-red. 2001

Historisk Racing 2001
Rudskogen 30. september 2001
oppdatert 1.10.01 klokken 22:41
Tekst: Anders Røil
Video: Anders Røil


Historisk racing - testheat på Rudskogen 30. september - Video!


Årets siste baneracing-helg fant sted på Rudskogen 29-30 september. 

Søndag 30. september ble det kjørt et spesiellt "historisk" prøveheat; "Historisk racing". På startlinjen stilte 10 biler av ulike merker: Ferrari, Masarati, Ginetta, Morgan, Marcos, Lotus Elan, Corvette, Porsche, og Austin Healey Sprite. 

Dette oppvisningsheatet med så mange fine klassiske sportsvogner er starten på en serie med historiske racing løp som arrangeres fra og med neste år. 

Vi kommer tilbake med nærmere beskrivelse av forutsetningene for å stille til start. Pr idag gjelder følgende: Bilen må være en sportsvogn produsert i 1971 eller tidligere. Den må ha veltebøyle og godkjente seler. 

Historisk Racing er en serie med billøp med gentlemans-kjøring, og initiativtakerne legger stor vekt på at dette skal bli en morsom, rimelig, annerledes og ufarlig bruk av din sportsvogn. Det blir ikke kostbar blortrimming og ombygging av bilene slik som Roadsport-serien sliter med. Mens du klargjør bilen for 2002 sesongen kan du i mellomtiden more deg med noen Videoklipp fra løpet 30. september. 

Video 1: Presentasjon av bilene 4,4Mb (Beklager de litt ustøe bildene, fotografen sloss med paraplyen i finværet
Video 2: Starten 2,2 Mb
Video 3: Noen av bilene i "farta" - kommer senere